• Anasayfa
  • .
  • Blog
  • .
  • Oyunlarda FPS Drop Sorunu (FPS Düşmesi)

Oyunlarda FPS Drop Sorunu (FPS Düşmesi)

Oyunlarda FPS Drop Sorunu (FPS Düşmesi)

Sizlere FPS düşmesi sorunumu birçok yöntem denemiş olmama rağmen aşağıda anlatacağım program dışında bir yol ile çözemedim. İlk başlarda CS:GO oyununda FPS Drop yaşamaktaydım. Hatta öyle bir hâl alıyordu ki ; rakip oyuncuların bana yaklaştığını bile FPS düşmesinden anlayabiliyordum. CS:GO ayarlarından bunu düzeltmeme ve her türlü ayarı denememe rağmen bunu bir şekilde çözememiştim.

Daha sonra League of Legends ve Valorant oyununda da benzer durumla karşılaşınca sorunun artık dar boğaz olduğundan kesin emin oldum. İlk akla gelen işlemcim oldu. RAM ve GPU değerlerim yüksekti. Yabancı forum sitelerinde araştırırken ThrottleStop.exe programını buldum. Sizlere FPS Drop yaşamamanız için gerekli ayarları resim olarak aşağıda veriyorum. Umarım sizin de sorununuza çare olur.

ThrottleStop.exe programı zaten darboğaz olma , ısınma , FPS düşmesi gibi sorunları düzeltebilmek için kullanılan bir programdır. Size sadece FPS Drop ile alakalı olan ayarları aktarıyorum. Diğer yapacağınız işlemler uzman değilseniz bilgisayarınıza zarar verebilir ve bu sizin sorumluluğunuzdadır. Ayarları değiştirmemenizi tavsiye ederim. Değiştirmek istiyorsanız mutlaka forumlardan detaylı bilgi alınız.throttlestopblog

Siz sadece bilgisayar her başladığında programı yönetici olarak açıp , SpeedStep seçeneğini önce kaldırıp sonra işaretledikten sonra Save butonu ile kaydetmelisiniz. Diğer ayarları değiştirmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. O yüzden programı dikkatli kullanmalısınız.

Programı BURADAN indirebilirsiniz.

Türkçe English Deutsch Dansk Español Română